Becsszó

Kimondom, amit senki nem mond el nekem. Döntök, amiről senki nem dönt helyettem. Odaadom, amit senki nem ad nekem. Meglépem, amit csak én léphetek meg.

Becsszó?

Becsszó. Megígérem, fogadom, állítom, hiszem és harsogom.

Minden egyes nap tudatosítom. Álmodom, teremtem, vonzom.

Csinálom.

Teszem ezt akkor is, ha félek. Sőt, leginkább akkor.

Amikor épp rettegek, hogy elveszítem a rezgést, pezsgést, dobbanást, szikrát.

Az egyedülit, ami itt tart.

Amikor nem értem, egyáltalán miért.

Akkor hű vagyok magamhoz, az érzéshez, a vízióhoz. A feladathoz.

A fényemhez, ami vezet – ha nem is nyújtanak kezet.

Amiből adni tudok, ami nem fogy el. Ami ígéretre bírja a szívemet.

A vakmerő égi villám bennem, amely átvezet a viharvert élethelyzeteken.

Akkor is, ha az ürességre nincs szó és hazudni annyira nem jó.

Becsszó.

Az ígéret márpedig szép szó..

- Flóra Babett

Ha tetszett, oszdd meg!

Megosztás itt: facebook
Facebook
Megosztás itt: twitter
Twitter
Megosztás itt: email
Email

Kapcsolódó cikkek

Álomház

Félsötét van, látom a kijelzőn a neved. Fel akarlak hívni, emlékszem – félelmet érzek. Érzem a füst szagot, már mindenhol fűtenek. Zaj is van, de nem számít, balra fordulok, tudom,

Tovább olvasom »

Történnie kell

Talán túl nagy az álmom, egyszerűen óriási ebbe a világba. Hiszek én, hiszek, nem azért mondom, hidd el. Szemérmetlenül álmodok mindent, részletgazdagon, érzéssel. Egy részem régen ott él az általam

Tovább olvasom »

Elefántom vagy

Elefántom vagy, tényleg. Kétségtelen. A minta, a térkép, a vezér – a törődés az életemben. Tudod az utat mindannyiunk helyett: Azzal töltöd életed, hogy tanítasz engem. Bejárod az összes utat

Tovább olvasom »

Örökre nekem

Úgy képzeltem magamat, mint aki teliszívű. Akinek az örökre mámoros ígérete gyakran csókolja az arcát, s erős benne a bizonyosság. Ez vagyok, az önképem szilárd, nem sodródok és a hontalanság

Tovább olvasom »

Megtettem mindent?

Lépcsőfok, amire egyedül lépsz fel. Lent hagyod, ami többé nem téged illet. Ott hagyod a bizalmatlanságot, ami úgyis csak ritkán, szinte sosem hagyott nyugton. Megtettem mindent? Igaz-igaz módon élek? Nyavalygok

Tovább olvasom »
guest
0 hozzászólás
Inline Feedbacks
View all comments
error:
X