Megtettem mindent?

Lépcsőfok, amire egyedül lépsz fel. Lent hagyod, ami többé nem téged illet. Ott hagyod a bizalmatlanságot, ami úgyis csak ritkán, szinte sosem hagyott nyugton. Megtettem mindent? Igaz-igaz módon élek? Nyavalygok vagy a tettek vezérelnek? Elhiszem, amit érzek? Megélem? Megélem. Úgy élek! Tényleg a szívem szerint élek. Én akartam így, én kértem. Minden felelősséggel együtt, az összes nehézzel, facsaróval, hitetlenkedővel és károgóval, de a búgóval meg sziporkázóval is. Úgy élek! Büszke erre, mindenképp lehetek. A lépcsőfokon ülve, ahova egyedül jöttem, azt mondom, megérte. Őszintén élek. Amikor hasonlítgattam magam és fájt, amikor nem értettem, hogy az enyém miért olyan más.. Én akartam így, én kértem. Döntöttem róla, hogy így legyen, s ez az ár, amit fizetek. Érte, megérte. Magamért, annyira megérte! Mert meseszép ez a táj, ami a szívemben ránk vár.

- Flóra Babett

Ha tetszett, oszdd meg!

Megosztás itt: facebook
Facebook
Megosztás itt: twitter
Twitter
Megosztás itt: email
Email

Kapcsolódó cikkek

Nem akarnánk tudni!

Azt hisszük, ha elmondják, hogy hol, mikor, hogyan okoznak majd nekünk fájdalmat, akkor majd nem fogjuk érezni, átélni azt. Nem lesz ugyanolyan. Nem fog jólesni a boldogság, ha tudjuk, hogy

Tovább olvasom »

Én magam, meg a kaland

Az út, amit magamért járok. Az olyan, amit nem képzeltem. Amire mégis, mindig is vágytam. Mert az egyszerű az üres, a macerás pedig a szívemben lüktet. Szeretném azt hinni, hogy

Tovább olvasom »

Elefántom vagy

Elefántom vagy, tényleg. Kétségtelen. A minta, a térkép, a vezér – a törődés az életemben. Tudod az utat mindannyiunk helyett: Azzal töltöd életed, hogy tanítasz engem. Bejárod az összes utat

Tovább olvasom »

Ott leszek

Pedig bizonyos, hogy erre az élet-eseményre megszámlálhatatlan embert hívtak meg. Rég látom azokat, akik visszajeleztek. Látom az érdeklődőket. S, tudom, lesznek, akik visszalépnek. Meg olyanok, akik az utolsó pillanatban érkeznek.

Tovább olvasom »

Ne firkáljunk többet!

Gyakran bennem van a vágy, hogy olvasás közben aláhúzzam könyveimben azokat a részeket, amelyek különösen kedvesek nekem. De rendre nem teszem, valamiért nem visz rá a lélek. Az jár ilyenkor

Tovább olvasom »
guest
0 hozzászólás
Inline Feedbacks
View all comments
error:
X